اعطای گواهینامه رتبه بندی اولین مرکزداده ممیزی شده در کشور به آسیاتک
[statistics params='unique' class='fix-digits']

اعطای گواهینامه رتبه بندی اولین مرکزداده ممیزی شده در کشور به آسیاتک

آسیاتک، اولین و تنها دارنده گواهینامه رتبه بندی در بین شرکت های ارائه دهنده خدمات مرکز داده در ایران شد.

آسیاتک، اولین و تنها دارنده گواهینامه رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده در ایران شد.

به گزارش آدفا، بنابر اعلام روابط عمومی آسیاتک، بر اساس معیارهای ارزیابی تعیین شده توسط کارگروه رتبه بندی مراکز داده، پس از ۲ سال پیگیری برخی مراحل لازم و بررسی جنبه های مختلف ارائه خدمات مرکز داده و همچنین اجرای ممیزی در سطح کشور، برای اولین بار در ایران گواهینامه رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده به این شرکت اعطا گردید.

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک از سال ۱۳۹۲ تا کنون، با هدف ارائه سرویس و توسعه زیر ساخت های مراکز داده در داخل کشور، ضمن ایجاد و توسعه دیتاسنترهای قدرتمند و متناسب با به روزترین استانداردهای جهانی و سایر زیرساختهای ارتباطی مورد نیاز، اقدام به میزبانی بیشترین حجم محتوای داخلی و تامین نیازهای سازمان‌های دولتی و شرکت‌ها خصوصی در این حوزه نموده است.

آسیاتک در راستای پیشبرد اهداف کلان خود با محوریت توسعه خدمات مرکز داده در کشور ، اقدام به ایجاد بستر و زیرساخت مناسب نموده است که  از جمله آن می‌توان به راه اندازی مجموعه مراکز داده فعال در سراسر کشور شامل مرکز داده آزادگان، مراکز داده برج میلاد تهران در ترازهای ۲۸۴+ و ۱۰- ، مرکز داده میرعماد، بهره گیری از مراکز داده شرکت زیر ساخت و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر های شیراز و تبریز، مشهد، همدان و قم و… اشاره نمود که آسیاتک را به اصلی‌ترین و امن‌ترین قطب صنعت ارائه خدمات مرکز داده ای در کشور تبدیل کرده است.

آسیاتک اولین شرکت دارای گواهینامه ممیزی مرکزداده در ایران

آسیاتک به عنوان یک شرکت دانش بنیان همواره بر آن بوده تا با استفاده از دانش و فناوری روز در مسیر بهبود نظام های مدیریتی مراکز داده در کشور قدم بردارد. از این رو با بکارگیری فرآیند های مدیریتی مبتنی بر استانداردهای مدیریت امنیت اطلاعات ISO۲۷۰۰۱ و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ISO۲۰۰۰۰-۱ و همچنین الگو برداری از به روش  ITIL امکان ارائه خدماتی امن، پایدار و مطابق با تکنولوژی روز دنیا را فراهم نموده است.

این شرکت از سالهای اول ایجاد و توسعه زیرساخت مرکز داده،  بر انطباق با نیازمندی های زیر ساختی این مراکز تاکید داشته و برپایه استانداردهای مرتبط، از جمله۹۴۲ TIA طرح ریزی و توسعه زیر ساخت های مرکز داده را مد نظر قرار داده است که دریافت اولین گواهینامه رتبه بندی خدمات مرکز داده در سطح کشور مهر تائیدی بر صحت و عملکرد مناسب آسیاتک در این خصوص می باشد.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *