بدافزار در فضای ابری
[statistics params='unique' class='fix-digits']

رشد ۶۸ درصدی انتشار بدافزار در فضای ابری

براساس تازه‌ترین اطلاعات شرکت امنیت سایبری Netskope مشخص شد میزان انتشار بدافزارها در فضای پردازش ابری در فصل دوم سال جاری میلادی رشد ۶۸ درصدی داشته است.

براساس تازه‌ترین اطلاعات شرکت امنیت سایبری Netskope مشخص شد میزان انتشار بدافزارها در فضای پردازش ابری در فصل دوم سال جاری میلادی رشد ۶۸ درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی آدفا و به نقل از افتانا، شرکت امنیتی Netskope، پنجمین ویرایش از «گزارش فضای ابری و تهدید» را منتشر کرد و در آن تمامی خطرات، تهدیدها و روندهای پیش‌روی داده‌های ابری در طول بازه زمانی سه ماهه دوم امسال مورد تحلیل قرار گرفت.

در این گزارش اعلام شد که حساب‌های کاربری مخصوص اپلیکیشن‌های ذخیره‌سازی داده در فضای ابری بیش از ۶۶ درصد بدافزارهای فضای ابری را منتشر می‌کنند.

در این گزارش آمده است: «در فصل دوم سال ۲۰۲۱ میلادی ۴۳ درصد تمام بدافزارهای بارگذاری شده مربوط به فایل‌های مخرب مبتنی بر مجموعه نرم‌افزاری آفیس بودند که این رقم در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۲۰ درصد گزارش شده بود.»

مشاوره رایگان امنیت

این گزارش می‌افزاید: «این افزایش چشمگیر در حالی صورت گرفته است که در این مدت بدافزار Emotet نیز غیرفعال شد و بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که دیگر گروه‌های هکری با مشاهده موفقیت‌های Emotet توانسته‌اند تکنیک‌های مشابه را به کار گیرند».

پس از این، برنامه‌های اشتراکی و همکاری به همراه ابزارهای توسعه‌دهنده بیشترین عامل انتشار بدافزارها بوده‌اند. زیرا مهاجمان از اپلیکیشن‌های محبوب پیام‌رسان و مخازن کدهای نرم افزاری برای انتشار بدافزارهای خود استفاده می‌کردند.

مرکز Netskope اعلام کرد که در مجموع در نیمه نخست سال جاری ۲۰۹ بدافزار مخصوص فضای ابری شناسایی شده است.

مطالعه بیشتر:5 راهکار مهم برای افزایش برقراری امنیت در وردپرس

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *