اففتاح بزرگترین دیتاسنتر کشور
[statistics params='unique' class='fix-digits']

بزرگترین مرکزداده کشور با ظرفیت 1000 رک، به زودی افتتاح می شود.

بزرگترین مرکزداده کشوربا ظرفیت ۱۰۰۰ رک، با مشارکت شرکت ایرانیان نت و شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب)به زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آدفا و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت ایرانیان نت، بزرگترین مرکزداده کشوربا ظرفیت ۱۰۰۰ رک، با مشارکت شرکت ایرانیان نت و شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب)به زودی افتتاح می‌شود.

شرکت ایرانیان نت مشهور به اپراتور چهارم مخابراتی کشور، سرانجام با بررسی‌های طولانی کارشناسی و مدیریتی در حوزه‌های فنی و تجاری موضوع ایجاد و ساخت مرکز داده مشترک ایرانیان نت ‌های ‌وب از سال ۱۳۹۹ مطرح و مرکز داده مذکور با ظرفیت اولیه ۱۰۰۰ رک آماده شده و به زودی افتتاح می‌شود.

 گفتنی است از شروع تا آغاز بهره‌برداری، عملیات طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی طبق برنامه زمانبندی شده و با تلاش تمامی ‌تیم‌های اجرایی و نظارتی دو طرف طی کمتر از یک سال به نتیجه رسید و مرکز با ۱۰۰۰ رک آماده بهره برداری شده است و با توجه به توسعه روز افزون داده‌ها و محتوای داخلی و لزوم توسعه شبکه ملی اطلاعات، افزایش ظرفیت مرکز به ۱۴۰۰ رک نیز در دست اقدام قرار گرفته است.

ویژگی های این مرکزداده:

این مرکز داده در فضایی به مساحت تقریبی ۵ هزارمترمربع و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا برای بهره‌برداری در فاز اول آماده ارائه سرویس به تمامی‌ اپراتورهای داخلی و همچنین سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی است .

با توجه به فضای ساخت و ساز شهری اطراف این مرکز و مجاورت با مرکز محلی ترانزیت ناحیه ۴ مخابرات ایران و اتصال به دو مرکز اصلی شرکت ارتباطات زیرساخت در ساختمان امام خمینی (ره) و مجتمع انقلاب اسلامی‌، از نظر دسترسی، اتصال، رعایت اصول و استاندارد‌های پدافند غیرعامل از جمله ساختمان ضدزلزله، پست برق، دارا بودن محوطه باز و… یکی از مناسب‌ترین مراکز داده کشور محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *